Majowy koncert chopinowski...

Majowy koncert chopinowski...

Pogoda w tym roku w maju nie zachwyca, ale niedzielny koncert chopinowski w pałacu zachwycił wszystkich🎉🎉🎉 Na scenie gościliśmy Magdalenę Lamparską oraz profesora Andrzeja Tatarskiego.

Młoda aktorka urzekła publiczność nie tylko swoją urodą, ale przede wszystkim talentem. Magdalena Lamparska znana jest szerszej widowni z ról w serialach takich jak „Hotel 52”, „39 i pół”. Występuje również w filmach polskich oraz zagranicznych🎥, a także w Teatrze Narodowym w Warszawie🎭. W czasie koncertu recytowała utwory Kazimierza Przerwy – Tetmajera, Leopolda Staffa, Haliny Poświatowskiej oraz Wisławy Szymborskiej.

Do fortepianu zasiadł wybitny muzyk, profesor Andrzej Tatarski. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu, gdzie aktualnie prowadzi klasę fortepianu🎹. Koncertował w Europie, Ameryce oraz Azji🌎. W swojej twórczości propaguje twórczość Karola Szymanowskiego. W pałacu sannickim zagrał utwory Fryderyka Chopina oraz Ignacego Jana Paderewskiego.            

Nowa wystawa czasowa, której otwarcie odbyło się po koncercie również zrobiła wrażenie na gościach. „Symfonia Mazovia” to tytuł wystawy, której autorką jest Victoria Belmondi. Obrazy ukazują piękno naszego regionu oraz cieszą oko bogatą i żywą paletą barw🎨. Victoria Belmondi to pseudonim artystyczny Danuty Suchowery, która na co dzień pracuje jako chirurg w Klinice Chorób Wątroby i Transplantologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wystawę będzie można oglądać do końca maja.

Przed pałacem można obejrzeć także nową wystawę plenerową oraz wystawę na ogrodzeniu. Pierwsza została przygotowana z okazji 20 rocznicy śmierci polskiego pisarza i krytyka muzycznego Jerzego Waldorffa🎶. To między innymi dzięki niemu powstał ośrodek chopinowski w Sannikach. Z kolei na ogrodzeniu prezentowane są fotografie autorstwa Cezarego Dzięcielskiego📷. Ukazują one pałac oraz jego wnętrze jeszcze przed remontem.

Zapraszamy serdecznie na koncerty chopinowskie do pałacu oraz inne wydarzenia🙂🙃🙂.      

KUP BILET NA KONCERT