Ambasadorzy Mazowsza nagrodzeni w Sannikach

XIX edycja Nagród Marszałka odbyła się w Europejskim Centrum Artystycznym im. F. Chopina w Sannikach. Na ten wyjątkowy wieczór zabytkowy pałac i park oddane zostały do dyspozycji pracownikom Urzędu Marszałkowskiego, którzy tę galę przygotowali.

Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień. Pretendują do niej ludzie, którzy swą wyjątkową osobowością, a przede wszystkim swoją działalnością sławią Mazowsze w kraju i za granicą. 
To wielki zaszczyt gościć Marszałka Województwa Mazowieckiego, honorującego tak wielu wyśmienitych twórców. Szczególnie, że ta XIX edycja wpasowała się w dwa wyjątkowo ważne jubileusze - setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i 20-lecie samorządu mazowieckiego.
Statuetki oraz nagrody pieniężne otrzymało 10 wybitnych mieszkańców Mazowsza, którzy swą pracą i zaangażowaniem wpływają na postrzeganie Mazowsza daleko poza granicami naszego kraju. Reprezentują różne środowiska i różne pokolenia, ale wszyscy z nich dbają o zachowanie dziedzictwa narodowego. 
Zespół Pałacowo-Parkowy w Sannikach to miejsce mocno wpisujące się w historię Polski, związane choćby z naszym największym kompozytorem Fryderykiem Chopinem. A jeśli spojrzeć kilka wieków wstecz, również z książętami mazowieckimi linii płockiej, Siemowitami. Między innymi przez to więc godne, by stanowić tło tak prestiżowej gali, jaką było wręczanie Nagród Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Monika Gadzińska

KUP BILET NA KONCERT