10 nominowanych – 1 laureat

Kolejna XI edycja plebiscytu Tygodnika Płockiego „Z Tumskiego Wzgórza” już zakończona. Laureatów wybrali czytelnicy tygodnika, którzy mieli za zadanie oddawać głosy na najbardziej interesujące ich zdaniem wydarzenia. W ciągu kilku tygodni można było głosować poprzez internet lub na kuponach, drukowanych w gazecie. Dziękujemy serdecznie wszystkim tym, którzy oddali swe głosy na cykl sannickich koncertów plenerowych "Wakacje na miarę Chopina", a tym samym na dyrektor Monikę Patrowicz. To dzięki Państwu znaleźliśmy się w gronie nominowanych, a nasz Zespół Pałacowo-Parkowy i nasza działalność dostrzeżone.

Wszystko rozstrzygało się w czterech kategoriach: inicjatywy gospodarcze i społeczne, kultura, sport i turystyka oraz wydarzenia w regionie. W każdej kategorii było po dziesięć wydarzeń, wybranych przez kapitułę konkursową. A decyzja jej członków nie była łatwa. Musieli bowiem dokonać trudnego wyboru z kilkuset zgłoszonych wcześniej propozycji.

W zaszczytnym gronie nominowanych w kategorii kultura znalazła się Monika Patrowicz, dyrektor Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach z cyklem letnich recitali plenerowych ,,Wakacje na miarę Chopina”. Ich organizatorem jest Europejskie Centrum oraz Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie i jego sannickie Koło.

Ostatecznego wyboru wydarzeń dokonali jednak głosujący. Najwięcej głosów w kategorii inicjatywy gospodarcze i społeczne zdobyła Daria Domosławska, inicjatorka rozbudowy sieci defibrylatorów AED w Płocku. W kategorii kultura zwyciężył Krzysztof Misiak i jego kolejna solowa płyta. Kategorię sport i turystyka zdominowała Dominika Muraszewska, medalistka mistrzostw lekkoatletycznych. Najwięcej głosów w kategorii „W regionie” zdobył projekt archeologiczny „Poszukiwania sierpeckiego zamku” to laureat kategorii w regionie, a reprezentowali go burmistrz Sierpca Jarosław Perzyński, dr Artur Różański z instytutu archeologii UAM w Poznaniu i Tomasz Olszacki z łódzkiej pracowni archeologicznej TRECENTO. Symboliczne miedzioryty, wykonane przez Pawła Jędrzejczaka wręczył członek kapituły Stefan Friedman.

Monika Gadzińska

fot. Dariusz Ossowski - Tygodnik Płocki

KUP BILET NA KONCERT